A békéscsabai röplabdacsapat nyerte meg az idei OSB-t, Sebestyén Flóra lett a döntő legjobbja.
Fotó : SzPortfotók - Szőcs Pál

Hétvégén rendezték meg az idei serdülő bajnokság hatos döntőjét.

"Másodszor állhatott dobogóra a BRSE, ám ők egy ezüstöt cseréltek sporttörténelmi aranyra, miután első ízben lettek aranyérmesek a serdülőknél, az UTE-t legyőzve. A csabai lányok még csak szettet sem vesztettek a három nap során" – írta a hunvolley.hu.

Fotó: Csukás Zsolt

A torna legjobb játékosa címet a 16 éves Sebestyén Flóra érdemelte ki. Flórával még a döntő előtt beszélgettünk.

Fotók: Csukás Zsolt

Nem volt egyértelmű, hogy röplabdázni fogok, előtte több sportot is kipróbáltam (kung fu, vitorlázás, korcsolyázás, síelés), de a strandon megtetszett a játék, ekkor mentem el az első edzésre. 2010-ben kezdtem el röplabdázni a helyi NYBRSE-ben (Gyenesdiás) Juhász Mónika kezei alatt, majd Fehér Tibornál fejlődtem tovább. Strandon U14-es országos bajnok lettem, és abban az évben megválasztottak Magyarország legjobb utánpótlás strandröplabda játékosának is. 2015 óta tagja vagyok a korosztályos válogatottnak, eljutottam MEVZA tornákra (Sibenik, Ceške Budejovice, Győr, Maribor) és a 2017-es ifjúsági olimpiára is. Első OSB döntőmre nagy meglepetésként még a Gyenessel jutottunk be. Itt eltöltött éveim alatt a legkedveltebb emlékeim mindenképpen az első OSB döntőm, aminek mi voltunk a házigazdái és a szövetségtől kapott kitüntetésem Sajnos a gyenesi csapat feloszlása miatt döntenem kellett, hogy merre folytatom tovább a játékot, és az edzőmet, Fehér Tibort követve Füredet választottam. Ott az NB II-es az idény végén bronzérmet, juniorban aranyérmet szereztünk, a serdülő csapattal országos döntőbe jutottunk. 2017 augusztusától a Békéscsaba utánpótlás csapatait erősítem Nagy Attilánál, ahol szeretnék tovább fejlődni. Jelenleg az Andrássy Gimnázium 10. évfolyamán tanulok. A jövőben szeretném kipróbálni magam az NB I-es bajnokságban, később akár külföldön is.